Emlékplakett

A Csoma Szobája Alapítvány, Csoma zanglai tartózkodásának 200. évfordulójára, miniatűr – 10×10 cm-es, egyedi, díszkivitelezésű dobozba csomagolt, 200 sorszámozott emlékplakettel emlékezik.

A dombormű alkotója Lengyel István szobrászművész Csomát, a zanglai szobájában ábrázolja. Az eredeti agyag domborműről 3D szkenneléssel készült a miniatűr plakett. Az eredeti dombormű, a dunakeszi Kőrösi Csoma Sándorról elnevezett iskola falán látható. Irimiás Balázs, az Alapítvány elnökének nyilatkozata szerint, az Alapítvány honlapján megrendelhető emlékplakettek árából, az eredetihez hasonló méretű dombormű kerül majd a zanglai palota falára. Az emlékplakett készítői a szentendrei öntödében SOM engraver Kristóf, a dátum és a monogram vésések mestere Szabó Csaba és Anna Ditta Fehér, a doboz tervezője és kivitelezője, aki könyvkötő kartonra, kézzel varrt könyvkötővászont feszítve készít el minden egyes dobozt, egyedi mintával.

A 200. számozott példány, a kovásznai Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesület tulajdona!!